close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Strzegom Spring Open: Start sezonu jeździeckiego w olimpijskiej obsadzie

  • Sport
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2024-04-02
  • whatshot 297
Strzegom Spring Open: Start sezonu jeździeckiego w olimpijskiej obsadzie

Niemal 320 koni, zawodnicy z 19 krajów oraz topowe sportowe nazwiska od najbliższego czwartku pojawią się w Morawie nieopodal Strzegomia. Od 4 kwietnia rusza tam pierwsza w tym roku międzynarodowa rywalizacja we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego w Polsce.
 
Na arenach hipodromu w Morawie rywalizować będą m.in.: Szwedka Sara Algotsson Ostholt - wicemistrzyni olimpijska, Niemka Sandra Auffarth - brązowa medalistka olimpijska i mistrzyni świata, Andrew Hoy z Australii - sześciokrotny medalista olimpijski.
 
Wśród polskich reprezentantów zobaczymy m.in. aktualną mistrzynię i wicemistrza Polski Julię Gillmaier i Pawła Warszawskiego.
 
Zawodnicy zmierzą się w czterech konkursach międzynarodowych w krótkim formacie od poziomu jednej do czterech gwiazdek oraz w trzech konkursach krajowych.
 
Pierwsze próby ujeżdżenia startują już w czwartek. W sobotę rozegrane zostaną skoki i cross konkursów krajowych, a w niedzielę cross konkursów międzynarodowych.
 
Będzie to pierwsza seria zawodów Strzegom Spring Open, druga odbędzie się w terminie od 18 do 21 kwietnia. Wstęp na zawody i parking są bezpłatne.
 
fot. Mariusz Chmieliński


Tagi: