close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Strzegom z tytułem „Wzorowa Gmina” [FOTO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2023-11-16
  • whatshot 336
Strzegom z tytułem „Wzorowa Gmina” [FOTO]

16 listopada br. gmina Strzegom została uhonorowana certyfikatem „Wzorowa Gmina”. Wyróżnienie nadano samorządowi za wysoką skuteczność w pozyskiwania funduszy zewnętrznych, dbałość o rozwój oświaty, kultury i turystyki. Tytuł jest nadawany w ramach ogólnopolskiego konkursu, organizowanego przy współpracy Forum Ekspertów.
 
Tytuł na ręce burmistrza Zbigniewa Suchyty wręczył dyrektor konkursu i jednocześnie redaktor naczelny „Życia Regionów” – Artur Świtoń. – Certyfikat (…) jest potwierdzeniem, że nasza gmina należy do najlepszych samorządów w Polsce i ma prawo używać nazwy „Wzorowa Gmina” przez okres ważności certyfikatu, czyli do końca 2026 roku – podkreśla burmistrz Zbigniew Suchyta.
 
W ocenie merytorycznej gminy Strzegom wzięto pod uwagę stopień pozyskiwania przez samorząd funduszy europejskich i rządowych, poziom modernizacji infrastruktury drogowej oraz rozbudowę bazy oświatowej. Punktacji konkursowej poddano także promocję gminy poprzez sport, wspieranie turystyki i organizację imprez kulturalnych.

fot. Gmina Strzegom


Tagi: