close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Strzegom znów będzie stolicą światowego folkloru! [WIDEO]

Strzegom znów będzie stolicą światowego folkloru! [WIDEO]

10 sierpnia br. rusza jubileuszowy 30. Międzynarodowy Festiwal Folkloru. Impreza będzie trwała przez 5 dni i przywiedzie do Strzegomia zespoły ludowe z kraju i ze świata. Gwiazdą tegorocznej edycji będzie Golec uOrkiestra.

Kolumbia, Ekwador i Wyspy Zielonego Przylądka to najbardziej egzotyczne kraje, których reprezentanci pojawią się na strzegomskiej scenie. Swój udział w festiwalu zapowiedziały zespoły z Serbii, Słowacji, Węgier, Czech i Macedonii Północnej. Tradycyjnie, nie zabraknie również rodzimych kapel z Polski.

Pierwszy dzień festiwalu (10.08.) tradycyjnie rozpocznie się od Wieczoru Narodowego w Kostrzy. Będzie to preludium Koncertu Inauguracyjnego, który odbędzie się dzień później, w czwartek (11.08) na strzegomskim Rynku.

Piątkowy, festiwalowy dzień (12.08.) rozpocznie się od „Śniadania na trawie” w ogrodach Bazyliki Mniejszej. Wydarzenie będzie miało charakter edukacyjny i integracyjny dla artystów, mieszkańców i gości imprezy. Tego samego dnia, wieczorem na skwerze przy strzegomskiej bastei koncertować będą kapele ludowe.

Największe widowisko odbędzie się w sobotę (13.08.) w sercu Strzegomia, w ramach Koncertu Galowego. Wielogodzinny cykl występów rozpocznie się o godzinie 20.00 i przyniesie spektakl muzyczno-taneczny.

W niedzielny poranek (14.08.) odbędą się tradycyjne msze święte z udziałem festiwalowych gości, które poprzedzi Śniadanie z Folklorem na strzegomskim Rynku. Tam także w samo południe zostanie odtańczony polonez, otwierający Rynek Świata 2022. Od 13.00 na Plantach Miejskich wystąpi kilkanaście kapel w ramach Koncertu Zespołów Dolnośląskich.

Gwiazdą tegorocznej edycji festiwalu będzie zespół Golec uOrkiestra, który da koncert o godzinie 20.00 na strzegomskim Rynku.

Wstęp na wszystkie festiwalowe imprezy jest bezpłatny.

Polonez na strzegomskich Rynku (nagranie archiwalne z 2021 roku):


Tagi: