close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Strzegomianin odnalazł i przekazał do kościoła relikwie św. Pawła [FOTO+AUDIO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2022-02-02
  • whatshot 933
Strzegomianin odnalazł i przekazał do kościoła relikwie św. Pawła [FOTO+AUDIO]

Po dwóch latach poszukiwań badacz dziejów Strzegomia – Krzysztof Kaszub odnalazł relikwie św. Pawła, jednego z patronów miasta i tutejszej parafii. Z okazji zbliżającej się rocznicy zawarcia swojego związku małżeńskiego postanowił przekazać sacrum do Bazyliki Mniejszej w Strzegomiu.

- Relikwie pochodzą najprawdopodobniej z jednego, z likwidowanych kościołów w Europie Zachodniej – wskazuje Krzysztof Kaszub i podkreśla, że zakupił je wraz z odpowiednim certyfikatem autentyczności.


Dokument napisany jest w języku łacińskim i został wydany przez kardynała Constatino Patrizi Naro w 1863 roku. - Na tylnej części relikwii św. Pawła znajduje się oryginalna pieczęć lakowa kardynała Patrizi, co jest kolejnym potwierdzeniem autentyczności – dodaje Krzysztof Kaszub.Badacz poszukiwał relikwii od dwóch lat, aby na okoliczność zbliżającego się jubileuszu pożycia małżeńskiego przekazać je do strzegomskiej Bazyliki Mniejszej.

Krzysztof Kaszub wraz z relikwiami oraz certyfikatem autentyczności ufundował kościołowi także oryginalny relikwiarz. Uroczyste wprowadzenie symboli do Bazyliki Mniejszej zaplanowano na 29 czerwca br. podczas wypadającego w ten dzień Święta Patronów Miasta Strzegomia - Świętych Apostołów Piotra i Pawła. 

Fot. Krzysztof Kaszub


Tagi: