close
Tanie Zaakwaterowanie
userad56
Reklama
userad57
Reklama
userad58
Reklama
userad59
Reklama

Strzegomscy judocy pokazali ducha walki w Oleśnicy i Lublinie. Przywieźli aż sześć medali [FOTO]

  • Sport
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2025-10-27
  • whatshot 345
Strzegomscy judocy pokazali ducha walki w Oleśnicy i Lublinie. Przywieźli aż sześć medali [FOTO]

Turniej w ramach Superligi Judo w Oleśnicy oraz Mistrzostwa Polski U16 w Lublinie były okazją do rywalizacji w sportach walki. Oba wydarzenia odbyły się w miniony weekend i w obu z nich zaprezentowali się zawodnicy ze Strzegomia.  Przywieźli do domu aż sześć medali!

- W Lublinie nasi starsi judocy stoczyli zacięte pojedynki – po dwóch wygranych walkach Olivier Kubanek i Leopold Bartosik musieli uznać wyższość swoich rywali i zakończyli zmagania na etapie repasaży – informują trenerzy z Sekcji judo AKS Strzegom.

Mistrzostwa Polski w Oleśnicy okazały się szczęśliwe dla Szymona Nabiałka, który zdobył złoty medal. Srebrne krążki wywalczyli Adrian Delanowski oraz Franciszek Dynowski, natomiast brązowe medale zdobyli Aleksandra Sałamaj, Maximilian Gnitecki i Filip Makara.

- Serdeczne gratulacje dla wszystkich naszych judoków – przekazują trenerzy. Dodają też, że start w zawodach mógł się odbyć dzięki wsparciu Gminy Strzegom.

fot. Sekcja judo AKS Strzegom


Tagi: