close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Strzegomscy licealiści będą strzelać w szkole [FOTO]

Strzegomscy licealiści będą strzelać w szkole [FOTO]

W Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu powstanie wirtualna strzelnica. Inwestycja pochłonie 150 tys. zł przy wsparciu 118 tys. zł z Ministerstwa Obrony Narodowej. Będzie to jedyny tego typu system szkolno-treningowy dla strzelców w powiecie.
 
11 czerwca br. Ministerstwo Obrony Narodowej opublikowało rozstrzygnięcie konkursu pn. „Strzelnica w powiecie”, w którym propozycja strzegomskiego LO została zaakceptowana. Radości nie kryją uczniowie klas mundurowych, nauczyciele i dyrekcja.
 
- System szkolno – treningowy będzie wykorzystywany przede wszystkim przez klasy mundurowe w doskonaleniu umiejętności strzeleckich. Oczywiście – młodzież licealna z innych klas, w ramach wychowania fizycznego i zajęć integracyjnych, będzie miała również możliwość korzystania z wirtualnej strzelnicy. Poza tym zajęcia kółka strzeleckiego poprowadzi płk Mariusz Krzak, który ukończył szkolenie w obsłudze tego typu strzelnic – tłumaczy dyrektor placówki Tomasz Marczak.
 
Do tej pory licealiści jeździli na treningi strzeleckie do 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia, w którym doskonalili swoje umiejętności na systemie „Śnieżnik 2”.
 
- Od października podobny system zostanie zamontowany w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu – dodaje Tomasz Marczak.
 
MON chce, by na strzelnicach wirtualnych uczestnicy zajęć mogli brać udział w statycznych i dynamicznych treningach, w tym strzelaniach na celność i skupienie, oraz ćwiczyć według różnych scenariuszy, zakładających strzelanie na wirtualnych placach ćwiczeń oraz otwartych przestrzeniach, w tym terenach zalesionych i miejskich. Zestawy szkoleniowe mają być uzupełniane o scenariusze strzelań o różnych porach dnia, w trudnych warunkach atmosferycznych (śnieg, mgła, deszcz) czy po wprowadzeniu efektów specjalnych (ogień, dym, dźwięki otoczenia).
 
Wartość inwestycji wyniesie 150 000 zł – w tym 118 000 zł z Ministerstwa Obrony Narodowej oraz 32 000 zł z Powiatu Świdnickiego. Będzie to jedyna tego typu strzelnica w Powiecie Świdnickim.

Fot.: facebook/liceumstrzegom


Tagi: