close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

Strzegomscy policjanci zapobiegli nieszczęściu!

  • 112
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2020-07-11
  • whatshot 732
Strzegomscy policjanci zapobiegli nieszczęściu!

Gdyby nie czujność funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Strzegomiu, mogłoby dojść do tragedii. Policjanci ujęli 30-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, który miał ponad 2,1 promila alkoholu w organizmie.

Mimo skierowania licznych apeli  do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu, zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg. 
  
- Przykładem takiego zachowania jest 30-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, który kierował samochodem osobowym marki Ford będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna został zatrzymany na terenie gminy Dobromierz przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Strzegomiu. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad 2,1 promila alkoholu w jego organizmie. Teraz za swój czyn 30-latek odpowie karnie - tłumaczy sierż. szt. Magdalena Ząbek, oficer prasowy KPP Świdnica. 

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.  

Fot. policja.pl


Tagi: