close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

Strzegomscy samorządowcy chcą powołać Straż Miejską [AUDIO]

Strzegomscy samorządowcy chcą powołać Straż Miejską [AUDIO]

- Trwają przygotowania do powołania małej, trzyosobowej jednostki z określonym zakresem czynności. Straż Miejska będzie zajmowała się ochroną środowiska, gospodarką komunalną oraz monitoringiem – wskazał w Rozmowie Dnia burmistrz Strzegomia, Zbigniew Suchyta.

Według zapewnień burmistrza, projekt popiera wielu radnych, którzy ostatecznie podejmą decyzję o powołaniu Straży Miejskiej. Samorządowcy chcą, aby jednostka dysponowała m.in. dronem antysmogowym.

- Prowadzimy obecnie przygotowania, polegające na stworzeniu statutu i organizacji szkoleń dla pracowników.  Siedziba Straży Miejskiej będzie znajdowała się w budynku Urzędu Miejskiego – dodał Zbigniew Suchyta.

Jednostka miałaby rozpocząć działalność już od 1 lipca br., ale zanim to nastąpi, będzie prowadzona rekrutacja dla przyszłych funkcjonariuszy.

Burmistrz w Rozmowie Dnia przedstawił także pomysły na zagospodarowanie środków unijnych w ramach RPO, przypomniał o bonifikatach na wykup mieszkań komunalnych od gminy oraz opowiedział o filozofii funkcjonowania stacji pomiarowej w Kostrzy.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji:


Tagi: