Strzegomscy seniorzy postawili na wiedzę o cyberbezpieczeństwie [FOTO]
Coraz więcej osób korzysta na co dzień z bankowości elektronicznej oraz płatności online, co wiąże się z potencjalnym zagrożeniem w cyberprzestrzeni. Wiedza i świadomość w tym zakresie są kluczowe, dlatego seniorzy ze strzegomskiego koła Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów uczestniczyli w spotkaniu dotyczącym bezpieczeństwa finansowego i cyberbezpieczeństwa.
- Dużo zależy od nas samych, by nie paść ofiarą oszustwa i uchronić swoje pieniądze - mówił podczas prelekcji Daniel Szewczyk, dyrektor strzegomskiego oddziału Banku PKO BP. - Należy pamiętać, że jeśli zdarzy się nam odebrać połączenie telefoniczne od osoby, która przedstawia się jako pracownik banku, to taka osoba nigdy nie poprosi o podanie loginów i haseł do bankowości elektronicznej. Jeżeli taka sytuacja ma miejsce, to w naszej głowie od razu powinna zapalić się czerwona lampka – podkreślał Szewczyk. Dodał też, że nie powinno się poddawać presji rozmówcy, natychmiast przerwać takie połączenie i samemu zadzwonić na infolinię banku.
- Dużo zależy od nas samych, by nie paść ofiarą oszustwa i uchronić swoje pieniądze - mówił podczas prelekcji Daniel Szewczyk, dyrektor strzegomskiego oddziału Banku PKO BP. - Należy pamiętać, że jeśli zdarzy się nam odebrać połączenie telefoniczne od osoby, która przedstawia się jako pracownik banku, to taka osoba nigdy nie poprosi o podanie loginów i haseł do bankowości elektronicznej. Jeżeli taka sytuacja ma miejsce, to w naszej głowie od razu powinna zapalić się czerwona lampka – podkreślał Szewczyk. Dodał też, że nie powinno się poddawać presji rozmówcy, natychmiast przerwać takie połączenie i samemu zadzwonić na infolinię banku.
Anna Stefanko
Tagi:










