close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

Strzegomska Grupa Rowerowa ruszyła na wyścigi [FOTO]

  • Sport
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2020-08-12
  • whatshot 400
Strzegomska Grupa Rowerowa ruszyła na wyścigi [FOTO]

Epidemia koronawirusa nie przeszkodziła członkom Strzegomskiej Grupy Rowerowej w zachowaniu dobrej formy. Kolarze w lipcu tego roku wystartowali w górskim Szosowym Klasyku w Szklarskiej Porębie, wyścigu Ślężański Mnich w Sobótce oraz Dogs Head Predator Race w Gromadce.
 
- Efekty naszej pracy w grupie, która działa od 2019 roku, są weryfikowane podczas amatorskich wyścigów kolarskich spod szyldu Via Dolny Śląsk. 5 lipca na pierwszy rzut poszedł trudny, górski Szosowy Klasyk w Szklarskiej Porębie, gdzie jako jedyny wystartował Paweł Krysiak, poprawiając swój rezultat z ubiegłego roku, co jest dobrym prognostykiem na przyszłość – tłumaczy Tomasz Kruszelnicki, lider i założyciel SGR.
 
W wyścigu Ślężański Mnich w Sobótce, SGR wystawiła szeroką kadrę kolarskich debiutantów. Ze względu na intensywne opady deszczu oraz niską temperaturę, był to sprawdzian nie tylko formy, ale przede wszystkim wytrwałości kolarzy. Na trasie o długości 56 km, z najlepszym , z ekipy SGR zameldował się Rafał Biereśniewicz (1g:38m:19s), wykręcając w zróżnicowanym, mocno pofałdowanym terenie średnią prędkość 34,2 km/h. Tuż za nim dojechał Sebastian Michniewicz z czasem 1g39m31s (33,8 km/h) oraz kolejno Krzysztof Dudek 1g:44m:21s (32,2km/h),  Krzysztof Gefert 1g:52m:10s (30 km/h) oraz Tomasz Bomba 1g:54m:44s (29,3 km/h).
 
- Wśród kobiet reprezentowała nas Mariola Dudek, która na mecie zameldowała się z czasem 2g:4m:58s (26,9 km/h). Po Ślężańskim Mnichu Strzegomska Grupa Rowerowa plasowała się na 17. miejscu w klasyfikacji drużynowej spośród 18 drużyn – dodaje lider SGR.
 
Następny wyścig odbył się 19 lipca w Gromadce. Dog’s Head Predator Race przywitał kolarzy słoneczną pogodą oraz wzorcową jakością asfaltu na całej trasie wyścigu, liczącego 54 km. Spośród Strzegomskiej Grupy Rowerowej na mecie, jako pierwszy zameldował się Tomasz Majstrzyk z czasem 1g:23m:11s, przejeżdżając wyścig ze stosunkowo wysoką średnią prędkością wynoszącą 39 km/h. 3 minuty później na mecie zameldowali się ex aequo: Paweł Krysiak i Bartłomiej Czerwiński, którzy ramię w ramię przejechali razem cały wyścig, wykręcając równie dobrą średnią prędkość tj. 37,6 km/h. Następnie na finiszu zameldował się Kamil Suder z czasem 1g:34m:35s (34,3 km/h) oraz kolarze z doświadczeniem zdobytym w Sobótce tj. Krzysztof Dudek 1g:35m:31s (33,9 km/h), Tomasz Bomba 1g:39m:51s (32,5 km/h) oraz Mariola Dudek 1g:50m:41s (29,3 km/h). Po tym emocjonującym i szybkim, ale momentami niebezpiecznym wyścigu, Strzegomska Grupa Rowerowa awansowała z 18 na 14 miejsce wśród 20 drużyn.
 
- Pozostaje nam bardzo podziękować wiernym kibicom, którzy samochodami lub rowerami podążają z nami na wyścigi i niezależnie od panującej pogody, swoim dopingiem motywują nas do osiągania lepszych wyników – dodaje Tomasz Kruszelnicki.
 
 
Warto przypomnieć, że szeregi SGR są otwarte dla wszystkich, z gwarancją wspólnych treningów, wyjazdów rekreacyjnych i przyjaźni z ludźmi, których łączy wspólna pasja.
 
Fot. SGR
 

 


Tagi: