close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

Strzegomski WTZ z nową pracownią i świetlicą! [AUDIO+FOTO]

Strzegomski WTZ z nową pracownią i świetlicą! [AUDIO+FOTO]

- Długa kolejka osób oczekujących na przyjęcie do Warsztatu zmobilizowała nas do powiększenia placówki, stworzenia nowej pracowni ceramicznej oraz świetlicy – wskazała w radiowej audycji Sabina Kubacka, kierowniczka Warsztatu Terapii Zajęciowej w Strzegomiu.

Nowa siedziba Warsztatu Terapii Zajęciowej mieści się w obiekcie Zespołu Szkół Specjalnych w Strzegomiu, który nieodpłatnie użyczył na ten cel przestrzeń o powierzchni około 280 m kw. Od zeszłego roku w placówce trwał remont, który powoli dobiega końca, a dzięki niemu podopieczni mogą korzystać z nowej pracowni ceramicznej i obszernej świetlicy.

- Pracownia jest bardzo dobrze wyposażona. Mamy profesjonalny piec ceramiczny, koło garncarskie i mnóstwo narzędzi. Na razie trwa etap zapoznawania uczestników z materiałem i lepieniem z gliny – tłumaczyła Jolanta Rosińska, terapeuta Warsztatu Terapii Zajęciowej w Strzegomiu.

Radości nie krył Grzegorz Ćwik, który jako jeden z pierwszych uczestników zajęć wypróbował potencjał pracowni i stworzył gliniane przedmioty.

Goście audycji opowiedzieli o działalności pozostałych pracowni oraz naprzemiennym systemie pracy placówki w dobie pandemii.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji:


Tagi: