close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Świdnica: Od wtorku rusza przebudowa ulicy Kanonierskiej. Będą utrudnienia dla kierowców

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2024-03-29
  • whatshot 244
Świdnica: Od wtorku rusza przebudowa ulicy Kanonierskiej. Będą utrudnienia dla kierowców

We wtorek, 2 kwietnia rozpocznie się przebudowa ulicy Kanonierskiej. Zostanie ona zamknięta dla ruchu pojazdów na odcinku od wiaduktu kolejowego do skrzyżowania z ulicą Letnią. - Zakaz nie będzie dotyczył mieszkańców tej ulicy – informuje Magdalena Dzwonkowska z Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

- Przewiduje się zmianę nawierzchni jezdni na asfaltową, budowę ciągu pieszo-rowerowego po stronie ogrodów działkowych, chodnika po stronie budynków, energooszczędnego oświetlenia ulicznego, kolektora deszczowego, kanału technologicznego oraz miejsc do parkowania w postaci zatoki – wymienia rzeczniczka świdnickiego magistratu.
 
- Nieuczciwy deweloper nie wywiązał się z umowy, na podstawie, której miał zrealizować infrastrukturę przy budynkach. Oczywiście będziemy egzekwować należność na drodze sądowej. Ale mieszkańców nowych budynków przy Kanonierskiej nie chcieliśmy pozostawić z problemem dojazdu, stąd wniosek do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i realizacja tej inwestycji – mówi prezydent, Beata Moska-Słaniewska.
 
Wykonawcą inwestycji jest wyłonione w przetargu firma „DROG-ZIEM” ze Stanowic. Jej koszt to prawie 1,6 mln złotych. Miasto Świdnica otrzymało ponad 1,1 mln złotych dotacji na budowę nowej części ulicy Kanonierskiej. Prace, zgodnie z umową, powinny zakończyć się do połowy listopada tego roku.

źródło: UM w Świdnicy (opr. red.)


Tagi: