close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

Świdnicki Portal Historyczny ma już 2 lata! [AUDIO]

Świdnicki Portal Historyczny ma już 2 lata! [AUDIO]

- Dwa lata minęły jak z bicza strzelił. 14 lutego 2019 r. w sieci zadebiutował Świdnicki Portal Historyczny. Data – Walentynki, nie była przypadkowa. Portal zadedykowaliśmy w tym dniu wszystkim osobom, które są zakochane w  historii – wskazał Andrzej Dobkiewicz, redaktor naczelny Świdnickiego Portalu Historycznego, który gościł w audycji To Warto Wiedzieć.

- Przez ten czas na portalu opublikowaliśmy około 700 tekstów związanych z historią regionu świdnickiego, ale także opracowania poświęcone innym, ciekawym zagadnieniom, związanym z dziejami Śląska. W większości były to opracowania tematów mało lub całkiem nieznanych w dotychczasowej literaturze, w dużej mierze powstające w oparciu o źródła i archiwa. Ilustracją do nich było nieco ponad 4000 plików medialnych – dodał Andrzej Dobkiewicz.

Portal ma swoim koncie około pół miliona odsłon, których stale przybywa. Fenomen popularności nikogo nie dziwi, ponieważ z redakcją współpracuje wiele znanych i cenionych nazwisk, związanych z historią i odkrywaniem tajemnic Dolnego Śląska. Zawartość Świdnickiego Portalu Historycznego jest podzielona w sposób chronologiczny, ale także w sposób umożliwiający odnalezienie informacji o charakterze lokalnym. Czytelnicy z pewnością się nie zawiodą, a słuchaczy zapraszamy na podcast, odkrywający kulisy pracy Świdnickiego Portalu Historycznego:


Tagi: