close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

Świebodziccy radni nie chcą komunikacji ze Strzegomiem? [AUDIO]

Świebodziccy radni nie chcą komunikacji ze Strzegomiem? [AUDIO]

Od września rusza komunikacja zbiorowa w gminie Strzegom. Sieć połączeń dosięgnie gminy Udanin, a w planach miała także doprowadzić do Świebodzic, jednak świebodziccy radni nie zgodzili się na zakończenie kursu w swoim mieście. O takiej decyzji poinformował podczas Rozmowy Dnia Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia.

Strzegomska komunikacja gminna ma być przeznaczona do świadczenia usług przewozu osób na sieci linii komunikacyjnych, o charakterze użyteczności publicznej w ramach publicznego transportu zbiorowego. Włodarze, dla dobra mieszkańców zadbali o to, by wyjść z komunikacją poza gminę Strzegom i przy okazji poprowadzić linię do Udanina i Świebodzic. W pierwszym przypadku udało się porozumieć z sąsiadami, a w drugim na razie nie.

- Muszę państwa poinformować, że zawieszamy kurs do Świebodzic. Do końca nie rozumiemy, czym kierowali się radni Rady Miejskiej w Świebodzicach, nie wyrażając zgody na zakończenie kursu w ich mieście - mówi Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia.

O komentarz poprosiliśmy Tobiasza Wysoczańskiego, zastępcę burmistrza Świebodzic, który poinformował, że owa decyzja została podjęta przez większość radnych Rady Miejskiej w Świebodzicach, a argumentem rajców była zbyt mała ilość konkretów, dotyczących planowanego połączenia.

- Polityka, polityką, ale życie, jest życiem. Jeśli uchwała, która łączy miasta nie przechodzi w Radzie Miejskiej, to ja czegoś nie rozumiem - posumował na antenie Zbigniew Suchyta.

Gość Rozmowy Dnia opowiedział także o planach rozwoju rynku mieszkaniowego w gminie Strzegom, planach inwestycyjnych, w tym powstaniu profesjonalnej dyskoteki w mieście. Na koniec burmistrz zaprosił mieszkańców do udziału w symbolicznych dożynkach gminnych, połączonych z turystycznym przejazdem zabytkowego parowozu przez miasto.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy:

 


Tagi: