close
Tanie Zaakwaterowanie
userad56
Reklama
userad57
Reklama
userad58
Reklama
userad59
Reklama
userad60
Reklama
userad61
Reklama
userad62
Reklama

Świebodzickie liceum z zieloną energią. Inwestycja za miliony zakończona [FOTO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2026-06-02
  • whatshot 201
Świebodzickie liceum z zieloną energią. Inwestycja za miliony zakończona [FOTO]

Zakończyły się prace związane z termomodernizacją budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Świebodzicach oraz budową nowej instalacji fotowoltaicznej. Oficjalny odbiór inwestycji odbył się 29 maja.


Starostwo Powiatowe w Świdnicy informuje, że w ramach modernizacji wykonano m.in. ocieplenie ścian i dachu, wymianę części okien i drzwi, modernizację instalacji elektrycznej oraz oświetlenia, a także prace związane z poprawą efektywności energetycznej budynku. Koszt robót wyniósł ponad 2,38 mln zł.

Przy szkole powstała również instalacja fotowoltaiczna o mocy 49 kWp oraz zamontowano powietrzną pompę ciepła. Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu „Zielona energia dla Powiatu Świdnickiego”, którego wartość przekracza 3,23 mln zł. Dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa wyniosło blisko 2,75 mln zł.

Termomodernizacja liceum jest częścią większego projektu obejmującego trzy inne budynki oświatowe Powiatu Świdnickiego: Pawilon Zespołu Szkół Nr 1 w Świdnicy, Zespół Szkół w Strzegomiu Budynek B
oraz Hala Sportowa Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzegomiu.

Łączna wartość tego przedsięwzięcia to ponad 5,73 mln zł, z czego ponad 3,84 mln zł stanowi dofinansowanie unijne.

źródło: Starostwo Powiatowe w Świdnicy, opr. red.


Tagi: