close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Święto Plonów w Strzegomiu [FOTO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2020-08-30
  • whatshot 1522
Święto Plonów w Strzegomiu [FOTO]

Wydawało się, że deszcz pokrzyżuje plany imprez dożynkowych w gminie Strzegom, jednak odwołane zostały jedynie plenerowe występy zespołów folklorystycznych. Uroczysta msza święta, spotkanie w bastei z Bractwem Rycerskim Joannitów Strzegomskich oraz przejażdżki zabytkową lokomotywą odbyły się bez przeszkód.

Schyłek wakacji w gminie Strzegom zapowiadał się z mocą atrakcji i tak się stało. Dożynki Gminne, zaplanowane na 30 sierpnia rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w Bazylice Mniejszej, jednak bez barwnego korowodu z wieńcami i występów zespołów muzycznych, z uwagi na pandemię koronawirusa, ale także niekorzystne warunki atmosferyczne.

Po południu swoje drzwi otworzyła zabytkowa basteja, w której witali członkowie grupy rekonstrukcyjnej Bractwa Rycerskiego Joannitów Strzegomskich. Dzięki temu, oprócz zwiedzania, można było poznać kawałek historii, uzbrojenia i sprzętów codziennego użytku Strzegomskich Joannitów.

Miłośnicy zabytkowych parowozów kilkukrotnie przemierzali trasę od stacji Strzegom Główny do stacji Grabina, przejeżdżając przez odnowioną estakadę. Za każdym razem skład był wypełniony podróżnymi.

Równolegle w dobiegły końca międzynarodowe zawody jeździeckie Lotto Strzegom Horse Trials w Morawie oraz festiwal muzyki wokalnej Strzegom A Cappella.

Fot. Sebastian Tyniecki
 


Tagi: