close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

Szkoły, restauracje, siłownie pozostają zamknięte!

  • Wydarzenia
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2020-11-21
  • whatshot 161
Szkoły, restauracje, siłownie pozostają zamknięte!

Uczniowie pozostaną w domach do 17 stycznia, a gastronomia, kina, teatry, siłownie i kluby fitnes będą nadal zamknięte do 27 grudnia. - Od przyszłej soboty  placówki handlowe będą mogły działać, ale w najwyższym reżimie sanitarnym - powiedział podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

21 listopada na konferencji prasowej szef rządu oświadczył, że szkoły pozostaną zamknięte do 23-24 grudnia. Ferie zimowe będą skumulowane w jednym okresie, między 4 stycznia a 17 stycznia.

- Rząd był nakłaniany przez przedstawicieli gastronomii, branży wydarzeń kulturalnych, kina, teatry, ale także siłownie i fitness, by otworzyć te placówki, które są dziś zamknięte. Jednak idziemy za radą naszych epidemiologów i zdecydowaliśmy się pozostawić je zamknięte również w okresie przedświątecznym, do 27 grudnia - tłumaczył podczas konferencji Morawiecki.

Przedstawiciele rządu poinformowali, że od przyszłej soboty placówki handlowe będą mogły działać, ale w najwyższym reżimie sanitarnym. Pojawił się także komunikat o tym, że od 18 stycznia mają pojawić się w kraju pierwsze dostawy szczepionek.

W konferencji prasowej udział wzięli także wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin oraz minister zdrowia Adam Niedzielski.

Fot.: pixabay.com


Tagi: