Szwed zwycięzcą zawodów Strzegom Spring Open w WKKW [FOTO]

• Sport
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2022-04-24
  • whatshot 1754

Szwed Christoffer Forsberg na koniu Hippo's Sapporo wygrał klasę CCI4*-L, najtrudniejszy konkurs rozgrywany podczas drugiej tury zawodów Strzegom Spring Open w WKKW. Polka okazała się najlepsza w konkursie trzygwiazdkowym.

Forsberg pozycję lidera objął już po ujeżdżeniu i pomimo przekroczenia normy czasu na crossie i czterech zrzutek na parkurze utrzymał ją do końca rozgrywki.

W klasie czterech krótkich gwiazdek najlepsza była Aminda Ingulfson na koniu Joystick. Dobry, choć spóźniony cross i czysty parkur zapewniły zawodnicze ze Szwecji pierwsze miejsce przed Francuzem i Belgiem. Z biało-czerwonych najlepszą lokatę w konkursie, szóste miejsce, po bardzo dobrym występie na parkurze uzyskała Joanna Pawlak na klaczy Fantastic Frieda.

Sporymi przetasowaniami zakończyła się rywalizacja w konkursie trzech długich gwiazdek. Trójka zawodników prowadząca po ujeżdżeniu, po błędach podczas próby terenowej zrezygnowała z kontynuowania zmagań. Konkurs wygrał Francuz Maxime Livio. Drugą lokatę objęła reprezentantka Holandii, a trzecie Szwed.

Konkurs trzech krótkich gwiazdek zakończył się zwycięstwem reprezentantki Polski Wiktorii Knap dosiadającej konia Quintus 134. Amazonka pozycję liderki objęła po czystym przejeździe próby terenowej i nawet jedna zrzutka na parkurze nie pozbawiła jej pierwszego miejsca na podium. Na drugiej pozycji uplasowała się Finka, a na trzeciej Austriak.

Andreas Dibowski na koniu Cristallik zwyciężył w konkursie dwóch długich gwiazdek. Z trzecią lokatą po ujeżdżeniu, po czystych przejazdach crossu i parkuru reprezentant Niemiec awansował na pierwsze miejsce wyprzedzając reprezentantki Holandii.

W sobotę próbami terenowymi rozstrzygnięto zmagania w konkursie dwóch krótkich gwiazdek i w klasie Intro. W dwóch gwiazdkach pierwsze i trzecie miejsce zajęła reprezentantka Holandii Janneke Boonzaaijer. Drugi był Niemiec. Polka Karolina Ślązak na Gangesie, po doskonałym przejeździe crossu uplasowała się tuż za podium na czwartej pozycji.

W klasie Intro zwyciężyła Szwedka Malin Petersen na klaczy Hulda. Drugie miejsce zajął Fin, trzecie Polak Ksawery Śniegucki.

W konkursach krajowych w CNC 100 najlepszy wynik uzyskali ex aequo Niemka Lena Pede na Andiamo i Polak Mariusz Kleniuk na Monaco, w kategorii wiekowej 18 lat zwyciężyła Polka Laura Gillmaier na Red Sunrise 2. W klasie CNC 80 wygrał Czech Miloslav Příhoda z Obora's Guitar Gangster.

Zawody Strzegom Spring Open wyłoniły zwycięzców siedmiu konkursów międzynarodowych i trzech krajowych, startowało w nich 250 koni reprezentujących 16 krajów.