close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Tak wybucha “Etna” Vito Bambino [WIDEO]

  • Muzyka
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2023-01-22
  • whatshot 157
Tak wybucha “Etna” Vito Bambino [WIDEO]

20 stycznia Vito Bambino udostępnił słuchaczom „Etnę”, pierwszy utwór z nadchodzącej płyty „Pracownia”, która ukaże się 28 kwietnia 2023 r. Piosenka jest już do usłyszenia w Radiu Sudety 24, m.in. jako Powerplay oraz propozycja do Hit Listy!

- Etna - największy wulkan w Europie. Potrafi milczeć do zapomnienia zanim da o sobie znać, ale kiedy już się budzi Sycylia drży. Numer „Etna” jest o naszych wybuchach w związku. O momencie na krótko przed erupcją oraz chwilach, kiedy nie da się już powstrzymać nadchodzącego rozładowania. Podczas erupcji emocjonalnej potrafimy powiedzieć słowa, które bolą i są nieodwracalne. Straty podliczamy dopiero po wszystkim, kiedy dym już znika a wulkan przestaje pluć. Dopiero wtedy mamy odwagę obejrzeć krater, który pozostawiliśmy – tłumaczy Vito Bambino.

W „Etnie” już po wybuchu. Po pulsujących, tanecznych krawędziach utworu rozlewają się emocje, które długo były tłumione w środku. Zniecierpliwienie, złość, żal i zrezygnowanie wyrzucane są w górę z każdym kolejnym wersem w nadziei na to, że przyniosą rozładowanie i ulgę. Choć Vito Bambino przyzwyczaił swoich fanów do poetyckich i głębokich utworów, ten wyróżnia się na ich tle szybkością rytmu i electro vibem, który przynosi skojarzenia z The Blaze czy Caribou. Łatwo można więc dać się porwać szaleńczemu tańcowi. Premierze towarzyszy wyreżyserowany przez artystę klip.

Autorami muzyki i producentami „Etny” są: Amar Ziembiński, Brian Massaka, Maciej Matysiak i Tomasz Sołtys. Tekst piosenki został napisany przez Vito Bambino i Franciszka Kempę.

Fot.: Hubert Misiaczyk


Tagi: