close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

Tim Price wygrywa czterogwiazdkowy konkurs w Strzegomiu [FOTO]

  • Sport
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-05-04
  • whatshot 107
Tim Price wygrywa czterogwiazdkowy konkurs w Strzegomiu [FOTO]

Nowozelandczyk Tim Price na 11-letnim koniu Vitali zwyciężył w klasie CCI4*-L, najwyższej rangą rozgrywce podczas zawodów Strzegom Spring Open w WKKW. Polka z drugą lokatą w konkursie trzygwiazdkowym.

Price, aktualnie zajmujący drugą pozycję w światowym rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej był faworytem tego konkursu. Prowadzenie objął już po ujeżdżeniu, jednak punkty karne za przekroczenie normy czasu na crossie sprawiły, że spadł na trzecią pozycję. Straty odrobił na parkurze, a bezbłędny przejazd zapewnił mu zwycięstwo. Drugie miejsce zajęła Mélody Johner na koniu Toubleu de Rueire. Szwajcarka po bezbłędnym i jedynym crossie przejechanym w normie czasu, po dwóch próbach była pierwsza, jednak nie ustrzegła się błędów na parkurze, co kosztowało ją utratę zwycięstwa. Trzecią lokatę objęła Holenderka Merel Blom na klaczy Ceda N.O.P.

Reprezentantka Belgii Lara De Liedekerke-Meier na klaczy Cascaria V, po bezbłędnym pokonaniu parkuru zwyciężyła w trzech długich gwiazdkach. Drugie miejsce na podium zajęła para z Niemiec Rebecca-Juana Gerken na klaczy Fame 227, a trzecie Belg Seppe Vilain i Lamparo V.

W dwóch długich gwiazdkach, po czystym przejeździe parkuru pierwsze miejsce zajął reprezentant Niemiec, Nicholas Goldbeck na koniu Chintano 7, wyprzedzając prowadzącego po dwóch próbach Andreasa Ostholta z Niemiec na klaczy Chilli Supreme oraz Szwajcarkę Nadję Minder i Victoryhope Treille.

W sobotę próbami terenowymi rozstrzygnięto zmagania w konkursach w krótkim formacie. W klasie czterech gwiazdek najlepsza była reprezentantka Holandii Merel Blom na koniu The Quizmaster, Szwed Niklas Lindbäck dosiadający Focus Filiocus był drugi, a Niemiec Andreas Dibowski na Brennusie trzeci. Kamil Rajnert na kaczy Emilia Of Chin, najwyżej sklasyfikowania polska para rywalizację zakończyła na dziewiątej pozycji.

Konkurs trzygwiazdkowy wygrała Niemka Hella Jensen na koniu Canjo, CCI3*-S, wyprzedzając parę z Polski Julię Gillmaier i Red Dream Princes oraz Holenderkę Merel Blom i Crossborder Radar Love N.O.P. Merel Blom na koniu Calgary 92 najlepsza była w klasie Intro.

Krajowy konkurs dwóch gwiazdek wygrała Sylwia Rychlik na klaczy Florentina. W klasie CNC 100 najlepszy wynik uzyskała Anna Królikowska na Fudżi BM, a w kategorii wiekowej 18 lat zwyciężył Patryk Pawłowicz na klaczy Entalpia M.

Zawody Strzegom Spring Open wyłoniły zwycięzców sześciu konkursów międzynarodowych i trzech krajowych, startowało w nich 185 zawodników i niemal 300 koni reprezentujących 17 krajów.

Fot.: Leszek Wójcik


Tagi: