close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

Tłumy pożegnały ks. Marka Żmudę [FOTO]

  • Wydarzenia
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2020-07-06
  • whatshot 1446
Tłumy pożegnały ks. Marka Żmudę [FOTO]

Dwa dni trwały uroczystości pogrzebowe ks. kanonika Marka Żmudy, proboszcza parafii pw. Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej w Strzegomiu. Duchowni z całej Polski, rodzina, przyjaciele, znajomi i wierni odprowadzili kapłana w jego ostatniej drodze.

Pożegnanie rozpoczęło się 5 lipca mszą świętą w bazylice pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Strzegomiu. Przewodniczył jej ks. bp. Adam Bałabuch. Następnie procesja żałobna wyruszyła ulicami miasta do kościoła pw. Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Bożej Szkaplerznej w Strzegomiu.

Dzień później (6.07) odbyły się okolicznościowe przemówienia i msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem ks. bpa. Ignacego Deca. Po mszy św. kondukt pogrzebowy wyruszył na cmentarz przy ul. Olszowej.

Ks. Marek cieszył się wielkim autorytetem, mając pod swoją opieką ponad 7 tysięcy parafian. Był bardzo lubiany i szanowany. Był księdzem bardzo otwartym i służącym każdemu pomocą. Charakteryzował się olbrzymią energią i darem jednoczenia ludzi - wspomina burmistrz Strzegomia, Zbigniew Suchyta.

Ks. kanonik Marek Żmuda od 1997 roku pełnił funkcję proboszcza parafii pw. Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej w Strzegomiu. Był także Honorowym Obywatelem Strzegomia.

Fot. Sebastian Tyniecki


Tagi: