close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Tomasz Bonek odkrył fragment historii „kamiennego piekła” [AUDIO+FOTO]

Tomasz Bonek odkrył fragment historii „kamiennego piekła” [AUDIO+FOTO]

W piątkowe popołudnie w sali widowiskowej Strzegomskiego Centrum Kultury odbyło się spotkanie autorskie z Tomaszem Bonkiem. 15 września br. dziennikarz, reporter i dokumentalista zaprezentował publiczności swoją książkę pt. "Demony Śmierci - zbrodniarze z Gross-Rosen".

Autor ma w swoim dorobku kilka opracowań dotyczących dawnego obozu koncentracyjnego w Rogoźnicy, będących pokłosiem jego pasji - badania historii Gross-Rosen. Książki Tomasza Bonka mają charakter reportaży, będących świadectwem ludzi, którzy przeżyli "kamienne piekło". - Literatura tego typu cieszy się obecnie dość dużym zainteresowaniem, ponieważ chcemy odkrywać dzieje Dolnego Śląska, bo sami nie mamy tutaj swojej przedwojennej historii – tłumaczy autor "Demonów Śmierci - zbrodniarzy z Gross-Rosen".


 
– Auschwitz? W Auschwitz, w porównaniu z tym, co działo się w Gross-Rosen, było jak... w sanatorium – można przeczytać w relacji jednego z byłych więźnów "kamiennego piekła. Książka Tomasza Bonka prezentuje wiedzę historyczną, przekazaną w bardzo poruszający sposób, pozwalający jednak namacalnie zrozumieć tragiczne wydarzenia związane z Gross-Rosen - jednym z najcięższych obozów III Rzeszy.

/Ana/


Tagi: