close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Tragiczne odkrycie na terenie zalanego kamieniołomu. Nie żyje 21-latek! [FOTO]

  • 112
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-07-25
  • whatshot 938
Tragiczne odkrycie na terenie zalanego kamieniołomu. Nie żyje 21-latek! [FOTO]

24 lipca w jednym z nieczynnych kamieniołomów w Chwałkowie (gm. Marcinowice) odnaleziono ciało młodego mężczyzny. Zwłoki unosiły się na wodzie kilka metrów od brzegu. Przyczynę zgonu ma wyjaśnić sekcja zwłok.

Jak informują strażacy z OSP Sobótka, zgłoszenie o unoszącym się na tafli wody ciele otrzymali o godzinie 10:52. Po przybyciu na miejsce druhowie potwierdzili ten fakt.
 
- Specjalistyczna grupa ratownictwa wodnego przetransportowała ciało 21-letniego mężczyzny w miejsce dostępne dla pozostałych służb – relacjonują strażacy z OSP Sobótka.
 
Działania służb odbywały się pod nadzorem prokuratora. Przyczynę zgonu ma ustalić sekcja zwłok i prowadzone w tej sprawie śledztwo.
 
Nieczynny kamieniołom Kantyna należy granitoidowego masywu rozciągającego się od Sobótki po Strzegom. Jest jedną z nieczynnych kopalni, która zakończyła działalność na początku XX wieku i została zalana wodą. W miejscu tym, jak w wielu podobnych, choćby w gminie Strzegom, obowiązuje bezwzględny zakaz wchodzenia do wody. Nie brakuje jednak śmiałków, którzy opalanie w takich miejscach łączą ze śmiertelnie niebezpieczną kąpielą.
 
Warto przypomnieć, że 21-letni mężczyzna to nie jedyna osoba, która straciła życie w kamieniołomie Kantyna i niech będzie to przestrogą dla innych!
 
Fot. OSP Sobótka


Tagi: