close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Trwa batalia o sprawność Alanka! Pilnie potrzebne środki na kolejny zabieg [FOTO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2022-07-13
  • whatshot 288
Trwa batalia o sprawność Alanka! Pilnie potrzebne środki na kolejny zabieg [FOTO]

- Jestem już po operacji i wszystko poszło pomyślnie – mówił ponad półtora roku temu Alan Oleksyk ze Strzegomia, który dzięki uporowi rodziców i otwartych sercach darczyńców przeszedł w niemieckim Aschau zabieg, zwiększający szansę na samodzielne chodzenie. To jednak nie koniec walki o powrót do pełnej sprawności. Potrzeba 20 tysięcy złotych, a czasu na zebranie tej kwoty jest niewiele.

Alan Oleksyk ze Strzegomia jest pogodnym dzieckiem, pomimo wielu cierpień, których doświadczył od urodzenia. Chłopiec zmagał się m.in. z rozszczepem kręgosłupa i wodogłowiem, które spowodowały niedowład kończyn dolnych oraz problemy z widzeniem.

Gdy udało opanować się problemy z kręgosłupem i wodogłowiem, czekała nas kolejna walka – o to, by nasz synek chodził – mówią rodzice chłopca.

Dzięki wsparciu darczyńców, Alan trafił do kliniki ortopedycznej w niemieckim Aschau, w której przeszedł operacje kolan i stóp.

Jesteśmy niezmierni wdzięczni każdemu, kto wsparł naszą dotychczasową walkę(…). Efekty są niesamowite. Nóżka synka, kiedyś zdeformowana i wygięta, w końcu jest piękna, prosta i kształtna. Alan może ruszać stopą! Synek nosi specjalne ortezy i jest nieustannie rehabilitowany, zarówno w Niemczech, jak i w Polsce – opisuje rodzina chłopca.

22 czerwca br. Alan wraz rodzicami odbył wizytę kontrolną w klinice Aschau, gdzie lekarz nie krył zadowolenia z efektów przeprowadzonych zabiegów i podjął decyzję o wyjęciu z kolan chłopca płytki oraz spinki, które prostują jego nogi. Operacja i rehabilitacja to jednak kolejne koszty, dlatego rodzice proszą darczyńców o pomoc.

- Niestety na to, by zdobyć potrzebne środki, mamy niecały miesiąc. Termin dostaliśmy na 28 lipca. Bardzo prosimy o pomoc! Wierzymy w to, że i tym razem, nie zostawicie nas w potrzebie – apelują rodzice.

Datki na rzecz Alanka można przekazywać za pośrednictwem serwisu siepomaga.pl.

Źródło: Siepomaga.pl (opr.red.)


Tagi: