Trwają prace przy budowie obwodnicy miejscowości Graniczna w gminie Strzegom [FOTO]
Trwają prace przy budowie obwodnicy miejscowości Graniczna w Strzegomiu. Pod koniec ubiegłego roku przekazano teren wykonawcy. Szacowany koszt robót to 20 mln złotych, a inwestycja ma być gotowa w połowie przyszłego roku.
Jak informuje gmina Strzegom, celem budowy obwodnicy jest wyprowadzenie ruchu ciężarowego poza granice miejscowości oraz poprawa bezpieczeństwa. - Dodatkowo tereny przeznaczone pod działalność gospodarczą uzyskają dostęp do DK 5 – dodaje gmina.
Burmistrz Strzegomia Krzysztof Kalinowski poinformował w grudniu 2025 roku, że wykonawca – zgodnie z dokumentacją – ma 18 miesięcy na realizację zadania. – Jeśli wszystko pójdzie z planem, to obwodnica zostanie oddana do użytku w maju 2027 roku.
Szacowany koszt robót to blisko 20 mln złotych. Zadanie jest dofinansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład w kwocie ponad 18,2 mln złotych. Przetarg na realizację tej inwestycji wygrała firma Strabag, która realizuje ją w systemie zaprojektuj-wybuduj.
Tagi:










