close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

Trzeba przeczekać dwa, trzy tygodnie [AUDIO]

Trzeba przeczekać dwa, trzy tygodnie [AUDIO]

Z uwagi na pandemię koronawirusa, w gminie Strzegom zamknięto wiele instytucji i odwołano zajęcia sportowe. - Chodzi o to, żeby przeczekać dwa, trzy tygodnie i po pierwszym listopada wrócić do normalności – powiedział w Rozmowie Dnia Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia.

Od poniedziałku (12.10.) zamknięto m.in. Bibliotekę Miejską, Strzegomskie Centrum Kultury, DDP „Senior-Wigor”, świetlicę środowiskową i Centrum Aktywności społecznej „Karmel”.

- Najważniejsze są rozmowy z lokalnymi lekarzami, którzy bezpośrednio spotykają się z pacjentami, którzy są zarażeni koronawirusem i on jest obecny wokół nas. Co rusz dowiaduję się o kolejnych osobach zakażonych, dlatego musimy ograniczyć kontakty do minimum – tłumaczył na antenie burmistrz.

W Strzegomiu odwołano zajęcia sportowe. Zamknięto także place zabaw.

- Ja nie podejmowałem tych decyzji w samodzielny sposób. W sobotę byliśmy na łączach telefonicznych z lekarzami i kwestia jest tego rodzaju, że zakażenia najbardziej przenoszą dzieci, które przechodzą koronawirusa bezobjawowo. Kiedy spotykają się w bliskich relacjach, wymieniają się wirusem i przenoszą go do domu, a place zabaw są jasną tego przyczyną – dodał Zbigniew Suchyta.

Burmistrz zwrócił się także z apelem do mieszkańców o przestrzeganie obostrzeń i noszenia maseczek.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy:Tagi: