close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

Trzeba zachęcać młodych do aktywnego spędzania czasu

Trzeba zachęcać młodych do aktywnego spędzania czasu

Silna konkurencja mediów elektronicznych staje się przeszkodą dla chęci do aktywności fizycznej wśród młodych ludzi. O sposobach aktywizacji do uprawiania sportu oraz bogatej bazie w postaci kręgielni, siłowni, basenu i hali sportowej mówił w Rozmowie Dnia Mariusz Gawlik – prezes Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świebodzicach

- Z kondycją dzieci i młodzieży jest różnie. Niestety sport, już na poziomie najmłodszym, profesjonalizuje się i tutaj bardzo często masowość zamienia się w szkolenie tych najlepszych i tych najbardziej uzdolnionych. Myślę, że pewien problem jest również z wychowaniem fizycznym w szkołach, ale to nie wynika ze sposobu edukacji, a konkurencji mediów elektronicznych, co z kolei powoduje, że sport staje się podrzedną, dodatkową aktywnością – powiedział na antenie Mariusz Gawlik.

Jak wskazywał gość Rozmowy Dnia, animatorzy i trenerzy powinni stale wzbogacać ofertę zajęć, aby stawała się coraz ciekawszą propozycją na spędzanie czasu wolnego przez dzieci i młodzież.

- Jeśli ta oferta będzie aktywna, to młodzi będą się ruszać, bo każde dziecko ma naturalną potrzebę rywalizacji. Ważne jest natomiast, aby ta rywalizacja była dobrze prowadzona, ponieważ wówczas będzie można zachęcić do uprawiania sportu i spędzania czasu w sposób aktywny – dodaje prezes OSiR Świebodzice.

Gość audycji zaprosił także mieszkańców regionu do nowoczesnej kręgielni, przystosowanej dla osób niepełnosprawnych oraz dla najmłodszych. Pojawił się także wątek związany z bieżącą propozycją dla miłośników aktywnego wypoczynku, związany z pływaniem oraz sportami siłowymi.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy:

 


Tagi: