close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Tworzy sztukę z poniemieckich śmieci. Asamblaże Jurka Kozierasa w Strzegomiu [FOTO+AUDIO]

  • Kultura
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2023-01-21
  • whatshot 274
Tworzy sztukę z poniemieckich śmieci. Asamblaże Jurka Kozierasa w Strzegomiu [FOTO+AUDIO]

Kilkanaście trójwymiarowych kompozycji - asamblaży, wykonanych z przedmiotów pochodzących z dawnego, poniemieckiego wysypiska śmieci, ozdobiło Izbę Tradycji Ziemi Strzegomskiej. 20 stycznia Jurek Kozieras otworzył wystawę „Kamienica bez adresu”. Na ścianach nie zabrakło akcentów związanych ze Strzegomiem.Twórca ekspozycji swoje prace nazywa trójwymiarową układanką z gotowych przedmiotów. Artefakty są jednak dość osobliwe, ponieważ pochodzą z odkrytego, poniemieckiego wysypiska śmieci we Wrocławiu.


 
Jurek Kozieras podkreśla, że znalezione rzeczy opowiadają pewne historie i nadają określoną narrację procesowi twórczemu.

Wśród eksponowanych prac znalazły się także lokalne akcenty, w tym asamblaż przedstawiający panoramę Strzegomia. Artysta użył w nim fragmentów porcelany sygnowanych nazwą Striegau.
 
Każdy z asamblaży jest inny, przykuwa wzrok i nie pozwala odejść bez bagażu emocji oraz własnej interpretacji. Prace wyłaniają z chaosu odnalezionych skrawków rzeczy całe opowieści, z którymi warto pobyć sam na sam.

Wystawa jest dostępna w Centrum Aktywności Społecznej Karmel przy ul. Tadeusza Kościuszki 2 w Strzegomiu, w godzinach pracy instytucji. Wstęp jest nieodpłatny.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Krzysztofa Kalinowskiego z artystą:Tagi: