close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

Tworzymy prawdziwie lokalne radio

  • Wydarzenia
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2020-07-11
  • whatshot 747
Tworzymy prawdziwie lokalne radio

Większy zasięg, nowe audycje i start portalu informacyjnego to tylko niektóre z nowości, promujące odświeżoną markę Radia Sudety 24. - Stawiamy na lokalność, aby być alternatywą wśród sieciowych korporacji radiowych - mówi Adrian Pietraszek, właściciel rozgłośni.

Radio Sudety 24 to lokalna stacja, której siedziba i studio znajduje się w Strzegomiu. Marka funkcjonuje na od 2016 roku i nie należy do żadnej grupy medialnej, ani kapitałowej. Od 7 lipca br. działa w nowej odsłonie.

- Nowy system nadawczy i koncesja KRRiT pozwoliły nam poszerzyć skuteczny zasięg rozgłośni. W ten sposób docieramy do około 70 tys. nowych, potencjalnych słuchaczy na częstotliwości 101.7 fm. Radio tworzymy zgodnie z hasłem "prawdziwie lokalne" co oznacza, że stawiamy na to, aby ukazywać piękno, siłę i potencjał regionu. Jesteśmy stąd! Znamy lokalne zagadnienia i problemy, ale także najlepsze strony gminy Strzegom i powiatu świdnickiego - tłumaczy Adrian Pietraszek, szef rozgłośni.

Docelowo, udział warstwy słownej zajmie prawie 20% tygodniowego czasu nadawania z dużym udziałem audycji informacyjnych i publicystyki na temat problemów lokalnych. Nowe audycje będą wprowadzane sukcesywnie, podobnie jak popołudniowe i wieczorne pasma, w których zagoszczą nowe głosy prezenterów.

- Mimo, że ekspansja Radia Sudety 24 na pozostałe gminy w regionie jest nieunikniona, to nadal jesteśmy przestrzenią informacyjną i rozrywkową głównie dla mieszkańców Strzegomia - dodaje Adrian Pietraszek.
 
Uzupełnieniem nadawanych audycji jest nowa strona internetowa, która pełni rolę informacyjną i archiwizującą. W dziale podcasty znajduje się większość audycji z możliwością ponownego odsłuchania i pobrania.

Do usłyszenia na 101,7 fm i www.RadioSudety24.pl


Tagi: