close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Uciążliwy gołębnik w Rusku

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2022-08-09
  • whatshot 533
Uciążliwy gołębnik w Rusku

Pod koniec lipca br. na redakcyjną skrzynkę otrzymaliśmy wiadomość od mieszkańca miejscowości Rusko, który poinformował o uciążliwym sąsiedztwie gołębi na strychu budynku wielorodzinnego i poprosił o interwencję. W tej sprawie wypowiedzieli się strzegomscy urzędnicy, ponieważ siedem z ośmiu lokali wchodzących w skład budynku należy do zasobów Gminy Strzegom.

– Nieprzyjemny zapach jest wyczuwalny na piętrze klatki schodowej, a w ciepłe dni przedostaje się do mieszkania. Na strychu nie można powiesić prania, ponieważ przesiąka zapachem gołębi, a wokół jest pełno piór i odchodów. Dzieci często chorują na zapalenie krtani, zapalenie spojówek, a lekarz stwierdził, że to jest wszystko od gołębi – relacjonuje mieszkaniec budynku i wskazuje, że informował o problemie zarówno sołtysa wsi, jak i burmistrza gminy.

- O sprawie trzymania gołębi w komórce strychowej w budynku Rusko 8 gmina dowiedziała się w lutym 2020 roku, po zgłoszeniu od mieszkańców nieruchomości – tłumaczy Wioleta Wnęk-Soczyńska, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Lokalowej UM w Strzegomiu. – W związku z powyższym zostało wystosowane pismo do użytkownika lokalu, wzywające do natychmiastowego uprzątnięcia pomieszczeń strychowych i zakazie trzymania tam ptaków, jak też były przeprowadzone kilkukrotne rozmowy w Urzędzie Miejskim z właścicielem gołębi. Dodatkowo wystąpiono do policji w celu potwierdzenia zgłoszeń na niewłaściwe zachowanie użytkownika lokalu. Jednakże cała sytuacja zbiegła się z nastaniem pandemii, która utrudniała jakiekolwiek kontakty, jak też wstrzymała wszelkie sprawy sądowe dotyczące eksmisji. W chwili obecnej wznowiono procedurę eksmisyjną, dlatego też sprawa trafiła na drogę postępowania sądowego w zakresie odzyskania przedmiotowych pomieszczeń i usunięcia prowadzonej hodowli gołębi  – dodaje Wioleta Wnęk-Soczyńska.

Redakcja próbowała się skontaktować z właścicielem gołębnika. Okazało się to skomplikowane, bowiem w trakcie naszej wizyty był najprawdopodobniej nieobecny w domu. Również nikt nie udostępnił nam innego kontaktu z hodowcą gołębi.

Do sprawy wrócimy.


Tagi: