close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Uczniowie z Rogoźnicy, szkoląc angielski, stworzyli kartki świąteczne dla przyjaciół w Wielkiej Brytanii [FOTO]

  • Oświata
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2023-12-22
  • whatshot 410
Uczniowie z Rogoźnicy, szkoląc angielski, stworzyli kartki świąteczne dla przyjaciół w Wielkiej Brytanii [FOTO]

Współpraca między polską a brytyjską szkołą w zakresie wymiany listów może być ciekawym i pouczającym doświadczeniem dla obu stron. Wiedzą o tym uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rogoźnicy, którzy od ponad roku uczestniczą w międzynarodowym projekcie wymiany korespondencji w języku angielskim pt. „English Penpals Exchange Project”.

W wyczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia młodzież z polskiej szkoły przygotowała kartki świąteczne dla swoich przyjaciół w Bedford w Wielkiej Brytanii. Nauczycielka języka angielskiego i opiekunka projektu – Agnieszka Żelazko informuje, że korespondencję przygotowali uczniowie z klasy IV i V.

- Dzięki projektowi dzieci zyskują dodatkową motywację do nauki języka angielskiego - chęć nawiązania komunikacji z ich brytyjskimi rówieśnikami. Zarówno przygotowywanie, jaki i odbieranie korespondencji od dzieci z Bedford, wzbudza u uczennic oraz uczniów ogromny entuzjazm i pozytywne emocje. Możliwość samodzielnego przeczytania listu czy kartki okolicznościowej w języku angielskim jest dla nich bezcenna i niezwykle budująca – dodaje Agnieszka Żelazko.

Opiekunka projektu zapowiada jego kontynuację i podkreśla, że udział w nim jest także okazją do poznania różnic kulturowych, nauczenia się tolerancji i szacunku dla innych.

fot. Agnieszka Żelazko


Tagi: