close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

W dentobusie zbadają uzębienie uczniów i przedszkolaków

W dentobusie zbadają uzębienie uczniów i przedszkolaków

Już po raz trzeci Świdnicę odwiedzi dentobus, czyli mobilny gabinet dentystyczny. Z badania stanu uzębienia będą mogły skorzystać dzieci uczęszczające do publicznych przedszkoli i szkół podstawowych. Wizyta będzie bezpłatna, bezpieczna i atrakcyjnie przeprowadzana dla dzieci.

- Mamy nadzieję, że dostęp do profilaktyki stomatologicznej przybliży dzieciom temat higieny jamy ustnej i zmniejszy lęk przed wizytami u dentysty – mówi Izabela Siekierzyńska, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Spraw Socjalnych Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

W styczniu dentobus odwiedził już uczniów Szkoły Podstawowej nr 105 i nr 6. W lutym zaparkuje pod Szkołą Podstawową nr 1 i Szkołą Podstawową nr 8.

Wzięcie udziału w przeglądzie jest dobrowolne, odbywa się za zgodą rodziców i nie narzuca w żaden sposób kontynuacji, wyboru lekarza czy też metod i finansowania leczenia.

Według danych Ministerstwa Zdrowia próchnica to poważny problem, z którym boryka się coraz więcej dzieci. Próchnicę ma już ponad połowa, bo aż 57% trzylatków, 80% pięciolatków i aż 90% siedmiolatków. Wczesna diagnoza pozwala na szybkie i bezbolesne leczenie. Odsunięcie leczenia w czasie może prowadzić do konieczności leczenia kanałowego lub utraty zęba.

źródło: UM w Świdnicy (opr. red.)


Tagi: