close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

W Goczałkowie powstał ekologiczny mural [FOTO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2022-06-15
  • whatshot 995
W Goczałkowie powstał ekologiczny mural [FOTO]

Wiecznie czysta i zielona ziemia to przesłanie ekologicznego muralu w Goczałkowie, będącego pomysłem członków lokalnego stowarzyszenia „Kompas”. Dzieło powstało w ramach projektu „przEKOnajmy się, że warto…” i zostało wykonane specjalną farbą, która ma właściwości oczyszczania powietrza z tlenku azotu.

- Już jeden metr pomalowany tą farbą oczyszcza powietrze z taką samą skutecznością, co jedno dojrzałe drzewo – informuje Karolina Jarosińska ze stowarzyszenia „Kompas” w Goczałkowie.

Autorem grafiki jest artysta – Łukasz Gierlak, który stworzył bardzo wymowny i realistyczny obraz. Mural znajduje się w sąsiedztwie stacji PKP w Goczałkowie i oprócz mieszkańców, zwraca także uwagę pasażerów przejeżdżających przez miejscowość pociągów.

Przypomnijmy, aktywni goczałkowianie otrzymali grant od Fundacji Orlen w ramach programu „Moje miejsce na ziemi”. Z pozyskanych środków zrealizowali mural, a kilka tygodni wcześniej przeprowadzili warsztaty  pszczelarskie dla dzieci oraz zbudowali kilkanaście domków dla pszczół murarek.

Fot.: stowarzyszenie „Kompas”


Tagi: