close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

W Jaworzynie oddano drogi za prawie 4 mln zł [FOTO]

  • Wydarzenia
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2020-08-13
  • whatshot 159
W Jaworzynie oddano drogi za prawie 4 mln zł [FOTO]

Fundusz Dróg Samorządowych aktywnie wspiera inicjatywy samorządowe, związane z powstawaniem nowoczesnej, lokalnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej. Przykładem tego jest Jaworzyna Śląska, w której oddano do użytku wyremontowaną ulicę Ogrodową i Westerplatte. Całość inwestycji wyniosła prawie 4 mln zł, z czego dofinansowanie to około 1,7 mln zł, pochodzących z programu.

13 sierpnia włodarze Jaworzyny Śląskiej w towarzystwie władz powiatu, wicewojewody, wicemarszałka oraz parlamentarzystów dokonali uroczystego przecięcia wstęgi na obu inwestycjach.

- Przebudowa drogi gminnej numer 111245D na odcinku ulicy Ogrodowej w Jaworzynie Śląskiej kosztowała około 2,1 mln złotych, z czego dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych wyniosło 1,3 mln zł. Inwestycja była kluczowa z uwagi na fatalny stan nawierzchni i z pewnością poprawi jakość życia mieszkańców– tłumaczy Grzegorz Grzegorzewicz, burmistrz Jaworzyny Śląskiej.
 
Spotkanie otwarło także drogę powiatową nr 2880D na odcinku Jaworzyna Śląska – Piotrowice Świdnickie – Żarów. Wartość inwestycji wyniosła prawie 1,8 mln zł, z czego 1,4 mln zł to dofinansowania.
 
Grzegorz Grzegorzewicz - burmistrz Jaworzyny Śląskiej, ale i Piotr Fedorowicz - starosta świdnicki podkreślali znaczącą rolę środków, pochodzących z Funduszu Dróg Samorządowych, który stanowi kompleksowy instrument wsparcia realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego.
 
Przypomnijmy, celem FDS jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym, stanowiącej ważny element prawidłowego funkcjonowania i rozwoju gospodarki oraz przyczyniającej się do poprawy poziomu życia obywateli.


Tagi: