close
Tanie Zaakwaterowanie
userad56
Reklama
userad57
Reklama
userad58
Reklama
userad59
Reklama
userad63
Reklama
userad64
Reklama

W niedzielę Mobilny Święty Mikołaj wyruszy na ulice Strzegomia [FOTO]

  • Kultura
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2025-12-02
  • whatshot 163
W niedzielę Mobilny Święty Mikołaj wyruszy na ulice Strzegomia [FOTO]

Święty Mikołaj i jego ekipa nie zamierzają ograniczać swojej obecności w Strzegomiu wyłącznie do mikołajek. Już 7 grudnia lokalni samorządowcy wspólnie z mieszkańcami gminy przygotowali wydarzenie, którego główną misją jest wywołanie szerokich uśmiechów na twarzach najmłodszych strzegomian i wprowadzenie ich w świąteczny klimat.

Coroczna grudniowa akcja mikołajkowa odbywa się już od blisko dekady i zdążyła na stałe wpisać się w lokalną tradycję. W tym roku gość w czerwonym stroju będzie miał wyjątkowo pracowity dzień — pojawi się na swoich „mechanicznych saniach”, żeby dotrzeć do jak największej liczby dzieci.

W godzinach 13:00–16:00 Święty Mikołaj odwiedzi najmłodszych mieszkańców aż w siedmiu punktach na mapie miasta: na Rynku, na osiedlach Kamionka I i Kamionka II, w dzielnicy Graby, na osiedlu Domki, a także przy ulicach Armii Krajowej i Kochanowskiego.

Mobilnemu Mikołajowi towarzyszyć będzie jego niezawodna ekipa pomocników: Krzysztof Kalinowski, Anna Mikulec, Beata Nejman, Franciszek Piłat, Krzysztof Kaszub, Paweł Rudnicki, Grzegorz Chodór, Leszek Niepsuj oraz Cezary Włodarczyk. Dzięki ich zaangażowaniu każde dziecko będzie mogło poczuć magię świąt.
 
fot. archiwum Radia Sudety 24


Tagi: