close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

W niespełna rok pozyskał 11 mln zł dla gminy [AUDIO]

W niespełna rok pozyskał 11 mln zł dla gminy [AUDIO]

5 maja gościem Rozmowy Dnia był Krzysztof Kumorek, pełniący obowiązki burmistrza gminy Boguszów-Gorce. Na stanowisko powołał go premier Mateusz Morawiecki tuż po tym, jak poprzedni włodarz został odwołany przez mieszkańców. Nowy burmistrz w niespełna rok pozyskał ze środków zewnętrznych ponad 11 milionów  na inwestycje w gminie.

- Przyjąłem to zadanie z pokorą, ale i entuzjazmem, ponieważ urodziłem się w Boguszowie-Gorcach, znam jego dobre strony, ale i problemy. Od chwili, kiedy pełnię powierzoną mi funkcję staram się przyczyniać do poprawy życia mieszkańców, ponieważ oni są kapitałem gminy. Potrzeby są bardzo duże, ale staram się je realizować na bieżąco – tłumaczył Krzysztof Kumorek.

Nowy burmistrz w niespełna rok pozyskał ze środków zewnętrznych ponad 11 milionów złotych na zadania związane z rewitalizacją i rozwojem gminy.

- Był to okres szans, które udało się wykorzystać. Złożone przez nas wnioski znalazły się na listach dofinansowań. To jednak nie koniec, ponieważ przed nami Fundusz Sprawiedliwej Transformacji i Fundusz Odbudowy, które teraz wymagają działań zmierzających do zbudowania konkretnej wizji rozwoju gminy na kolejne lata - dodał burmistrz Kumorek.
 
Inwestycja w zasoby mieszkaniowe, remonty dróg, budowa obwodnicy miasta oraz potencjału turystycznego to jedne z najważniejszych celów, które stawia sobie samorządowiec.

13 czerwca br. w Boguszowie-Gorcach odbędą się wybory, w których mieszkańcy podejmą decyzję o pozostawieniu Krzysztofa Kumorka na stanowisku burmistrza lub wyborze nowego kandydata. Do tej pory pełniący obowiązki burmistrz nie zamierza zwalniać tempa i według zapewnień ma gotową strategię na rozwój Boguszowa-Gorc, na najbliższych kilka lat.
 
Zachęcamy do wysłuchania całej audycji:


Tagi: