close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

W Strzegomiu ma być wykonywane 500 szczepień na dobę [AUDIO]

W Strzegomiu ma być wykonywane 500 szczepień na dobę [AUDIO]

- Założenie jest takie, że Punkt Szczepień Masowych w Strzegomiu ma ruszyć najpóźniej do 25 kwietnia br. Będą tam 4 stanowiska, a w każdym z nich ma być wykonywanych minimum po 100 szczepień na dobę –  wskazał w Rozmowie Dnia Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia.

- Z wnioskiem o utworzenie Punktu wystąpiliśmy do wojewody dolnośląskiego wraz z prezesem Strzegomskiego Centrum Medyczno-Diagnostycznego. Teraz czekamy na oficjalną decyzję i pracujemy nad logistyką – tłumaczył na antenie burmistrz.

Punkt ma być czynny przez 7 dni w tygodniu, a docelowa ilość wykonanych szczepień ma sięgać 500 iniekcji na dobę. Wszystko zależy jednak od Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, która będzie decydowała o ilości dostaw. Punkt miałby funkcjonować do końca sierpnia br.

W Rozmowie Dnia pojawił się również wątek związany z rządową promesą o wartości 1,5 mln zł na gminne inwestycje.

- W Wielki Piątek sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska – Ireneusz Zyska wręczył nam promesę w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pieniądze będą przeznaczone na przebudowę ul. Konopnickiej w Strzegomiu. Dodam, że tam powstanie zespół budynków mieszkalnych, składający się z około 80 mieszkań komunalnych – powiedział Zbigniew Suchyta.

Na koniec rozmowy burmistrz odniósł się do tematu odpadów, pochodzących ze sprzątania prywatnych posesji oraz ogródków działkowych, które mieszkańcy pozostawiają w niewyznaczonych do tego miejscach.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji:


Tagi: