close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

W Strzegomiu powstaje nowe, wielofunkcyjne boisko [FOTO]

  • Oświata Sport
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-09-16
  • whatshot 325
W Strzegomiu powstaje nowe, wielofunkcyjne boisko [FOTO]

Dobiegają końca prace przy budowie boiska wielofunkcyjnego przy strzegomskim Liceum Ogólnokształcącym. – Czekaliśmy na ten obiekt bardzo długo i był naszym marzeniem – wskazuje Tomasz Marczak, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu.

Wyremontowana przestrzeń będzie posiadała wydzielone boiska do koszykówki, siatkówki, tenisa i piłki ręcznej wraz z urządzeniami technicznymi. 
Na inwestycji zyska również estetyka dotycząca zieleni oraz drogi wjazdowej na boisko, gdzie nawierzchnia żwirowa zostanie zastąpiona granitową kostką.
 
"- Obiekt posłuży nie tylko uczniom, ale i mieszkańcom Strzegomia, ponieważ będzie dostępny dla wszystkich w godzinach pracy szkoły – dodaje Tomasz Marczak.

Starania o remont starego, asfaltowego boiska trwały od wielu lat i udało się go sfinalizować dzięki wsparciu powiatu świdnickiego w kwocie około 586 tys. zł. Budowa boiska w Strzegomiu jest kolejną inwestycją starostwa w infrastrukturę sportową przy placówkach oświatowych podległych powiatowi świdnickiemu. Wcześniej, podobne obiekty wybudowano przy Zespole Szkół Budowlano–Elektrycznych, III Liceum Ogólnokształcącym, II Liceum Ogólnokształcącym, Zespole Szkół Mechanicznych i Zespole Szkół Ekonomicznych w Świdnicy.


Tagi: