close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

W Strzegomiu stanął dwumetrowy komunalnik! [FOTO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-06-10
  • whatshot 410
W Strzegomiu stanął dwumetrowy komunalnik! [FOTO]

Ma prawie dwa metry „wzrostu”, jest zawsze uśmiechnięty, dzierży tabliczkę w dłoni i ma misję do spełnienia – mowa o graficznej postaci komunalnika, który pojawił się w okolicy ulicy św. Tomasza w Strzegomiu. Jest to wspólna akcja odbiorcy odpadów komunalnych i gminy na rzecz wdrażania dobrych eko-nawyków i utrzymania czystości w mieście.

- Dwumetrowy Komunalnik zawitał do Strzegomia. To niestandardowa akcja firmy Eneris Surowce i Urzędu Miejskiego w Strzegomiu, której celem jest zwrócenie uwagi na dbanie o czystość altan śmietnikowych. Jest to drugi z zaplanowanych na ten rok projektów, zaraz po pojemnikach na zużyte baterie i akumulatory, którego zadaniem jest wdrażanie dobrych eko-nawyków u mieszkańców gminy – tłumaczy Wiesław Witkowski, wiceburmistrz Strzegomia.
 
Dwumetrowy komunalnik trzyma w dłoni tabliczkę z ważnym przesłaniem: Czysta altana to nasza wspólna sprawa. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że ułańska fantazja nikogo nie poniesie na tyle, aby ozdobić postać, jak było to wielokrotnie w przypadku rzeźby Jana Himilshbacha na strzegomskim Rynku.

Fot. UM w Strzegomiu


Tagi: