close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

W Świdnicy i Świebodzicach zgasną światła!

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2020-11-30
  • whatshot 860
W Świdnicy i Świebodzicach zgasną światła!

1 grudnia odbędzie się ogólnokrajowa akcja protestacyjna m.in. przeciwko zabieraniu samorządom wpływów z podatku PIT i CIT oraz kierowaniu ich bezpośrednio do budżetu centralnego.  Tego dnia o godz. 17.00 w części polskich miast na godzinę zostanie wyłączone oświetlenie.

– 28 października Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwalił najbardziej antysamorządową ustawę w obecnej kadencji, kolejny raz pozbawiając mieszkańców pieniędzy na potrzeby ich lokalnych społeczności. Tym razem poprzez ograniczenie udziału we wpływach z PIT i CIT. Ustawa jest obecnie procedowana w Senacie i niebawem ponownie wróci do Sejmu. Samorządowcy żądają przerwania przez Parlament RP procesu legislacyjnego nad tą ustawą – piszą samorządowcy w odezwie zatytułowanej “Nie chcemy być ostatnimi, którzy gaszą światło!”.

To już pewne, że na znak protestu światła zgasną w Świdnicy i Świebodzicach, a być może także w innych miastach powiatu świdnickiego.

– We wtorek, 1 grudnia zgaśnie luminacja budynków wokół Rynku oraz blok śródrynkowy i wieża, luminacja przy ul. Łukowej, kwartał pomiędzy ul. Siostrzaną a Rynkiem oraz chodnik przy ul. Siostrzanej, Park Sikorskiego wraz z oświetleniem ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż tego parku oraz Park Centralny, za wyjątkiem oświetlenia schodów oraz oświetlenia nabrzeża rzeki w parku – wylicza Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu.

W Świebodzicach na znak solidarności z postulatami Stowarzyszenia wyłączone zostanie oświetlenie Budynku Urzędu Miejskiego oraz zabytkowych murów obronnych.


Tagi: