close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

W Żarowie działa "plenerowa biblioteka" [FOTO]

  • Wydarzenia
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2020-06-18
  • whatshot 405
W Żarowie działa

Aby poznać nowości wydawnicze nie trzeba iść do biblioteki. Żarowianie mogą skorzystać z "plenerowej biblioteki", czyli specjalnej budki na książki, wziąć lekturę do poczytania na ławce lub w domu.

Od 18 czerwca mieszkańcy Żarowa mają możliwość podejścia do tzw. "plenerowej biblioteki", która zainstalowana została przy ul. Dworcowej w Żarowie. Pierwsze książki są już dostępne dla czytelników. Zadbali o to zastępca burmistrza Przemysław Sikora, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Iwona Nieradka oraz dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie Tomasz Pietrzyk.
 
– Wychodzimy do naszych czytelników i umieszczamy książki w mieście. Można je wypożyczyć na chwilę i poczytać na ławce albo zabrać na dłużej i zwrócić po przeczytaniu. Do plenerowej biblioteczki można też przynieść własne przeczytane książki i puścić je dalej w czytelniczy obieg. Zachęcamy i zapraszamy naszych mieszkańców do korzystania z plenerowej biblioteki – mówi zastępca burmistrza Przemysław Sikora.
 
Projekt pierwszej plenerowej budki na książki wykonał Pan Wiesław Kądziołka, a ideą projektu jest hasło "Przynieś i wymień się książką".

Pomysł wydaje się innowacyjny i pozostaje mieć nadzieję, że inni włodarze wezmą przykład z żarowskich pomysłodawców.

Fot. UM w Żarowie


Tagi: