close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna otwiera kolejne Lokalne Centrum Biznesu. Hala powstała w Ząbkowicach Śląskich [FOTO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2023-09-19
  • whatshot 115
Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna otwiera kolejne Lokalne Centrum Biznesu. Hala powstała w Ząbkowicach Śląskich [FOTO]

W poniedziałek w Ząbkowicach Śląskich przy ul. Cukrowniczej 8 odbyła się uroczystość oficjalnego otwarcia Lokalnego Centrum Biznesu – hali przemysłowo-magazynowej dedykowanej pod wynajem dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców.


 
- Stajemy dziś w miejscu, które już wkrótce stanie się sercem gospodarczego rozwoju Ząbkowic Śląskich. To moment, który w co głęboko wierzę, zapisze się złotymi zgłoskami w gospodarczej historii miasta i całej Ziemi Ząbkowickiej. Lokalne Centrum Biznesu to nie tylko budynek, ale przede wszystkim idea uruchomienia przestrzeni, w której uwolnimy potencjał lokalnych przedsiębiorców i zaoferujemy warunki umożliwiające międzynarodową współpracę. Z całego serca pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia. Dzisiejsza uroczystość to efekt lat pracy, planowania i inwestycji, ale bez zaangażowania wielu osób bez współpracy Strefy z otoczeniem administracyjnym i parlamentarnym, ten projekt nie mógłby dojść do skutku - powiedział podczas uroczystości Prezes Zarządu WSSE Piotr Wojtyczka.
 


Hala liczy ponad 5000 metrów kwadratowych powierzchni z zapleczem biurowym i socjalnym oraz infrastrukturą otoczenia w postaci: parkingu, placów manewrowych i terenów zielonych. Inwestycja kosztowała ok. 23 mln zł brutto. - Chciałbym pogratulować wszystkim przedsiębiorcom z Ząbkowic Śląskich i z tej części subregionu wałbrzyskiego, bo mamy od dzisiaj miejsce, które zaprasza i zachęca do tego, aby osiągnąć sukces w biznesie. Dziękuję za realizację tak znakomitego projektu, pozwalającego na rozwój Ząbkowic Śląskich i tworzenie nowych miejsc pracy - podkreślał Ireneusz Zyska - Sekretarz stanu, Pełnomocnik Rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii.


 
Podczas wydarzenia nie mogło oczywiście zabraknąć Posła na Sejm RP Marcina Gwoździa - szczególnego patrona tej inwestycji. - Jako mieszkaniec Ząbkowic Śląskich zawsze marzyłem o tym, żeby być zauważalnymi na mapie gospodarcej Dolnego Śląska. Zabiegaliśmy o to, żeby tak właśnie się stało. Dzisiaj to kolejny krok, ale to tylko kolejny krok, bowiem już niebawem niezwykle ważna dla regionu droga S8, inwestycje w Euro-Parku. To właśnie te wszystkie inwestycje będą służyły mieszkańcom całego subregionu wałbrzyskiego. To jest model zrównoważonego rozwoju - mówił Marcin Gwóźdź.


 
Z kolejnej inwestycji WSSE realizowanej na Dolnym Śląsku nie krył radości Grzegorz Macko - Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego. - Znajdujemy się w przestrzeni nowoczesnej, zagospodarowanej i po uroczystości przedsiębiorcy rozpoczną tutaj swoją działalność. To świetna odpowiedź na zapotrzebowanie dla wszystkich przedstawiciel mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. To duży sukces Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i ogromna szansa dla Ząbkowic Śląskich. Wszystkim lokalnym przedsiębiorcom życzę kolejnych dużych sukcesów dla  subregionu wałbrzyskiego i Dolnego Śląska.

Artykuł sponsorowany


Tagi: