close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

Walka o życie Justyny trwa. Potrzeba więcej pieniędzy na leczenie!

  • Wydarzenia
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2020-08-08
  • whatshot 719
Walka o życie Justyny trwa. Potrzeba więcej pieniędzy na leczenie!

Kilka tygodni temu walka toczyła się o kwotę pół miliona złotych dla Justyny Ciok na operację w Hannoverze. Wydawało się, że tyle wystarczy, aby uratować zdrowie i życie 21-letniej dziewczyny. Niestety okazało się, że są nowe ogniska choroby w rdzeniu kręgowym.

W lipcu tego roku mieszkańcy powiatu świdnickiego udowodnili, że mają wielkie i otwarte serca na pomoc dla Justyny Ciok, mieszkanki gminy Marcinowice. Spontaniczne akcje charytatywne i zbiórki pieniędzy pozwoliły na ekspresowe zgromadzenie kwoty, niezbędnej do przeprowadzenia operacji w Hannoverze.
 
- Leczenie w klinice INI w Hanowerze polegało na usunięciu kilku, zagrażających życiu mojego dziecka, guzów w mózgu. Były to dwie, kilkunastogodzinne, bardzo skomplikowane operacje, które wykonano tydzień po tygodniu. Justynka do dzisiejszego dnia przechodzi bardzo intensywną rehabilitację oraz terapię logopedyczną, jednym słowem zbiera siły na dalsze leczenie, w bólu i cierpieniu, ale i z wielką nadzieją na życie!  Od razu po drugiej operacji prof. Samii podsumował obydwa zabiegi dobrymi dla nas informacjami: udało się wszystko ,,wyczyścić”, ale niestety powiedział nam o kolejnym ognisku choroby, tym razem w rdzeniu kręgowym - tłumaczy tato Justyny.
 
Justyna nie składa jednak broni. Teraz walka toczy się o kolejne, ogromne środki na dalsze ratowanie życia, tym bardziej, że prof. Samii zaproponował nowatorską i wybiegającą w przyszłość medycyny onkologicznej metodę leczenia genetycznego, która daje szansę nawet na całkowite wyleczenie choroby. 

-  Mamy bardzo mało czasu, ale wierzę mocno w to, że się uda, bo już raz cudownie się udało. Prosimy Was o kolejny wspaniały gest, o wsparcie finansowe bardzo kosztownego leczenia. Nie znamy jeszcze ostatecznej ceny leczenia genetycznego. Wiemy, że musimy przygotować się na ogromną kwotę sięgającą miliona euro! Nasz strach jest ogromny, bo bez tych pieniędzy nie zdołamy uratować życia Justynki - dodaje tata Justyny.

Zbiórka ruszyła na nowo, na stronie fundacji siepomaga - LINK

Fot. siepomaga.pl / Piotr Rudnicki


Tagi: