close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Wciąż brakuje pieniędzy na zabieg [AUDIO]

Wciąż brakuje pieniędzy na zabieg [AUDIO]

Uśmiecha się i jest pogodnym dzieckiem, chociaż bardzo cierpi. Ma dopiero 10 lat, całe życie przed sobą i szansę na powrót do pełnej sprawności. Alan Oleksyk, strzegomianin pilnie potrzebuje pomocy, bez której może niebawem usiąść na wózku inwalidzkim i już nigdy z niego nie wstać!

Chłopiec tuż po urodzeniu zmagał się z rozszczepem kręgosłupa i wodogłowiem, które spowodowały niedowład kończyn dolnych oraz problemy z widzeniem. Rodzice Alana codziennie walczą o powrót do pełnej sprawności dziecka.
- Synek porusza się ostrożnie, nie tylko z powodu nogi.  Alan bardzo słabo widzi. Jego pole widzenia to mniej więcej metr, czyli tyle, co na wyciągniecie ręki. Z daleka nie poznaje ludzi, przedmiotów. Jest mu bardzo ciężko – tłumaczy Anna Oleksyk.

Mimo przeciwności losu, Alan nie poddaje się i jest bardzo pogodnym dzieckiem, a rodzice mają nadzieję na powrót synka do zdrowia. 

- Traciliśmy już nadzieję, ale udało nam się trafić do kliniki ortopedycznej w Aschau, gdzie leczy się dzieci z najcięższymi wadami. To jeden z najlepszych ośrodków w Europie, który operuje też wiele dzieci z Polski. Alan może być wśród nich! – dodaje mama Alana.

Jednym słowem, pomimo że nogi Alana są w tragicznym stanie to lekarze widzą szansę na operacyjne leczenie i powrót do zdrowia. Zabieg powinien odbyć się, jak najszybciej. Niestety potrzebne są do tego pieniądze, których brakuje.

Chłopcu można pomóc przez stronę Fundacji Siepomaga: TUTAJ

Zachęcamy do wysłuchania reportażu o walce chłopca i rodziców z przeciwnościami losu, autorstwa red. Leonarda Jakuszczonka:


Tagi: