close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

We wrześniu na spacer do Fortu Gaj! [VIDEO]

  • Goście Radia
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-06-17
  • whatshot 345
We wrześniu na spacer do Fortu Gaj! [VIDEO]

- Prace postępują sprawnie. Firmy działające w konsorcjum wytyczają już ziemne alejki, które będą odpowiednio wykończone – tłumaczył w Rozmowie Dnia wiceburmistrz Strzegomia Wiesław Witkowski, podsumowując rewitalizację Fortu Gaj.
 
- Niestety mamy także pierwszy akt wandalizmu. W godzinach popołudniowych, jakaś grupa weszła do środka budowanej toalety dla mieszkańców i rozburzyła wszystkie ścianki działowe – dodał gość Rozmowy Dnia.
 
Na przedostatniej sesji Rady Miejskiej, strzegomscy rajcowie wprowadzili dodatkowe środki na rewitalizację fortyfikacji i murów, które były niewidoczne i znajdowały się pod ziemią.
 
- Chodzi też o to, żeby w kolejnym etapie wyjść poza Fort Gaj i zachować spójność wizualno-estetyczną(…). Będziemy się także ubiegać o środki zewnętrzne z przeznaczeniem na rewitalizację wiatraka prochowego - wskazał Wiesław Witkowski.
 
Pierwszy etap prac ma zakończyć się z końcem września i tym samym otworzyć drogę dla mieszkańców i turystów.
 
Wiesław Witkowski opowiedział również w Rozmowie Dnia o wpływie pandemii na życie gospodarcze i społeczne gminy oraz działaniach prowadzonych na rzecz powrotu życia społecznego.
 
Zachęcamy do obejrzenia i wysłuchania całej rozmowy:


Tagi: