close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

Weekend w Zamku Roztoka [AUDIO+FOTO]

  • Kultura
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2020-07-25
  • whatshot 778
Weekend w Zamku Roztoka [AUDIO+FOTO]

Historie nieznane i dotąd nieodkryte tajemnice ma szansę poznać każdy, kto zechce przekroczyć próg Zamku Roztoka, odzyskującego swój dawny blask. Rezydencja Hochbergów jest obecnie w trakcie renowacji, ale w weekendy turyści mogą zwiedzać kompleks z przewodnikiem.

Ogromna, pełna tajemnic przestrzeń - takie wrażenia towarzyszą podczas pierwszych kroków stawianych po drugiej, co do wielkości rezydencji Hochbergów na Dolnym Śląsku. W tym miejscu, dosłownie każdy może być przypadkowym odkrywcą skarbu, jakim jest historia kompleksu, odsłaniana podczas renowacji. Oczy otwierają się jeszcze szerzej, kiedy poznaje się szczegóły historii XIV-wiecznego obiektu.

Dwie, potężne przebudowy zamku nawodnego na styl renesansowy, a następnie na barokowy, koronowane głowy Europy goszczące na salonach, wreszcie historia eksperymentu telefonicznego związanego z Operą Berlińską i zaczyn elektryfikacji zamku z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii - to historie, które zaskakują i potrafią wywołać ciekawość u każdego.

- Od lipca tego roku przestrzeń Zamku Roztoka jest dostępna dla turystów. Zapraszamy w piątki od godziny 18.00 i w weekendy od godziny 14.00 i 16.00 na wyjątkowy spacer po ogrodach i wnętrzach, bogato okraszony historią - tłumaczy Katarzyna Sielicka, dyrektor Zamku Roztoka.

Zachęcamy do wysłuchania reportażu, w którym Katarzyna Sielicka odkrywa "smaczki" i część historii związanych z Zamkiem Roztoka:Tagi: