close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

Weź książkę na wynos

  • Kultura
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2020-11-17
  • whatshot 35
Weź książkę na wynos

Biblioteki w regionie, pomimo zamknięcia, nie pozostawiają czytelników samych sobie. Placówki w Strzegomiu i Świdnicy uruchomiły projekty, dzięki którym można zamówić książkę telefonicznie i odebrać w umówionym terminie.

- W związku z przedłużającym się zamknięciem Biblioteki Miejskiej w Strzegomiu uruchomiliśmy projekt pod nazwą "Książka na telefon". Czytelnicy mogą korzystać z księgozbioru, dzwoniąc pod numer telefonu: 74 649 24 14 lub napisać e-maila na adres: wypożyczalnia@biblioteka.strzegom.pl. Przygotujemy książki, a państwo je tylko odbierzecie. Zachęcamy do korzystania z tej formy wypożyczeń. Mamy dużo nowości i chcemy się z państwem nimi podzielić – tłumaczy Regina Puczka, dyrektor strzegomskiej biblioteki.
 
W sieci świdnickiej Miejskiej Biblioteki Publicznej działa program "Książka na wynos", którego filozofia jest podobna do strzegomskiego projektu.
 
- Aby wypożyczyć książkę trzeba zadzwonić pod nr tel. 74 640 09 37 lub 603 563 933. Można także skorzystać z usługi “zapytaj bibliotekarza” na stronie www biblioteki i złożyć zamówienie drogą elektroniczną. W momencie skompletowania zamówienia skontaktujemy się z czytelnikiem celem jego przekazania – mówi Ewa Cuban, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy.
 
Ponadto w Świdnicy prowadzona jest akcja „Książka do domu”. Skorzystać z niej mogą osoby  starsze, przewlekle chore lub niepełnosprawne ruchowo, które wypełniły kartę zobowiązania i nie mogą samodzielnie korzystać ze zbiorów biblioteki. Dostarczaniem zbiorów do domu czytelników zajmują się bibliotekarze i wolontariusze. Szczegółowe informacje uzyskać można pod numerem telefonu: 74 640 09 46, w godzinach od 9.00 do15.00.
 


Tagi: