close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Wielkie wyróżnienie dla niewielkiej uczelni w regionie [FOTO]

Wielkie wyróżnienie dla niewielkiej uczelni w regionie [FOTO]

Przed wakacjami Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu znalazła się w elitarnym gronie dziesięciu uczelni w Polsce z międzynarodową akredytacją CEEMAN IQA. Oznacza to, że studenci są objęci najwyższym standardem jakości kształcenia, umożliwiającym podjecie zatrudnienia w obszarze międzynarodowym. Na terenie Dolnego Śląska takim wyróżnieniem poszczycić się może jeszcze tylko UE we Wrocławiu.

- Międzynarodowa akredytacja instytucjonalna CEEMAN International Quality Accreditation (IQA) – jest jedną z najbardziej prestiżowych i cenionych w obszarze edukacji menedżerskiej w Europie Środkowej. Tym samym jako dziesiąta uczelnia w Polsce dołączyliśmy do grona najlepszych uczelni biznesowych w kraju. WSH znalazło się w grupie tak znakomitych uczelni, jak między innymi: „po sąsiedzku” Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, trochę dalej geograficznie akademia Leona Koźmińskiego, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu czy Szkoła Głowna Handlowa w Warszawie – wskazuje prorektor WSH dr Marta Drozdowska.
 
Zaledwie 33 uczelnie na świecie posiadają międzynarodową akredytacją CEEMAN IQA, która wprowadza innowacje oraz kreatywność w procesie nauczania, wspiera procesy rozwojowe studentów, a także edukuje w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu. 

- Bezpośrednio za akredytacją idzie wyższa pozycja w rankingach szkół wyższych, wzrasta również wartość dyplomu WSH, tym samym zwiększając szanse studentów na zatrudnienie. Pracodawcy angażujący absolwentów akredytowanych uczelni mogą liczyć na to, że będą oni posiadali wiedzę teoretyczną, ale również wysokorozwinięte kompetencje społeczne i menadżerskie, pozwalające na aplikowanie tej wiedzy w środowisku biznesowym – tłumaczy dr Marta Drozdowska.

Otrzymanie certyfikatu przez Wyższą Szkołę Handlową we Wrocławiu potwierdza wysoki poziom kształcenia w zakresie edukacji menadżerskiej, przygotowując tym samym studentów do podjęcia zatrudnienia w obszarze międzynarodowym.

- Współpraca z biznesem oraz praktyczny wymiar oferty edukacyjnej WSH to obok umiędzynarodowienia nasz największy atut.  Został on doceniony i podkreślony przez komisję akredytacyjną, która w raporcie doceniła zaangażowanie w prace nad strategią przedstawicieli otoczenia społeczno-gospodarczego, który jest sposobem zarządzania istotnością w edukacji i badaniach. Dodatkowo podkreślono, że WSH to instytucja z dużymi tradycjami w praktyce i kształceniu praktycznym – dodaje prorektor Drozdowska.
 
Uzyskanie akredytacji CEEMAN ma ogromny wpływ na postrzeganie wizerunku uczelni na arenie międzynarodowe i ma znaczące przełożenie na atrakcyjność uczelni, zwłaszcza w kontekście studiów MBA, które cieszą się dużą popularnością również wśród kandydatów zagranicznych. Wybierając studia MBA, wielu kandydatów kieruje się właśnie posiadanymi przez daną uczelnię akredytacjami międzynarodowymi, więc zdecydowanie fakt otrzymania takiej akredytacji zwiększa atrakcyjność uczelni i otrzymanego dyplomu.

Fot. Radio Sudety / WSH


Tagi: