close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

Wiosna to idealna pora na pielęgnację zieleni [AUDIO]

Wiosna to idealna pora na pielęgnację zieleni [AUDIO]

- Efekty wiosennych prac związanych z pielęgnacją zieleni przyniosą efekt już niebawem – tłumaczył na antenie Ireneusz Traczyk, ekspert z Zakładu Usług Komunalnych w Strzegomiu, zachęcając tym samym do porządków w ogrodach, w tym wertykulacji trawników.

- Wertykulację zaliczamy do regularnych oraz podstawowych zabiegów wchodzących w zakres pielęgnacji trawnika. Zabieg wykonywać należy w porze wiosennej, a na celu ma usunięcie tworzącej się w całym sezonie warstwy tzw. filcu. Nie przepuszcza ona tlenu, powodując "duszczenie się" trawnika, a i utrudnia dostęp dla nawozów. Po wykonaniu zabiegu wertykulatorem, pozostałe resztki traw należy dokładnie wygrabić – radził Ireneusz Traczyk.

Wiele krzewów, które rosną w ogrodach wymagają cięcia pielęgnacyjnego, od którego zwykle uzależnione jest ich kwitnienie i prawidłowy wzrost.

- W okresie wiosennym dobrze jest wykonać intensywne cięcie roślin, które przerosły miejsce dla nich przeznaczone. Zapewni to odpowiedni wygląd ogrodu w całym sezonie wegetacyjnym – dodał ekspert.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji, w której gość tłumaczy, jak w pełni zaprosić wiosnę do swojego ogrodu:


Tagi: