close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

Włochaci terapeuci u seniorów [AUDIO+FOTO]

  • Wydarzenia
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2020-09-14
  • whatshot 237
Włochaci terapeuci u seniorów [AUDIO+FOTO]

Miki i Klusek w mgnieniu oka podbili serca podopiecznych Dziennego Domu Pobytu "Senior-Wigor" w Strzegomiu. Alpaki odwiedziły placówkę 11 września w ramach zooterapii, realizowanej dla poprawy kondycji psychicznej i fizycznej podopiecznych.

- Inwestujemy w nowoczesne zajęcia terapeutyczne, w tym zooterapię, która przynosi natychmiastowe efekty. Na nasze zaproszenie w placówce pojawiły się alpaki. Obcowanie z nimi oddziałuje na stan zdrowia psychicznego i fizycznego, ale największą moc ma dotyk, który poprzez wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia, uspokaja, powoduje rozluźnienie i działa antydepresyjnie – tłumaczy Anna Jarosińska, kierownik DDP „Senior Wigor” w Strzegomiu.

Alpaki są trawożernymi ssakami z rodziny wielbłądowatych, które dają się łatwo udomowić. Pochodzą Ameryki Południowej i słyną ze spokoju i łagodnego usposobienia, które doceniają terapeuci na całym świecie.

- Sekret „wełnianych terapeutów” tkwi w tym, że są motywatorem wzmacniającym proces rehabilitacji. Ponadto alpaki bardzo szybko rozkochują w sobie i uzależniają, a do tego powodują, że endorfiny tryskają rzeką – mówi Marta Górska, alpakoterapeuta z Wieściszowic.

Spotkanie ze zwierzętami trwało ponad godzinę i wprowadziło wiele pozytywnych emocji, które w widoczny sposób wsparły sferę emocjonalną i fizyczną seniorów.

Zachęcamy do wysłuchania reportażu z wizyty "włochatych" teraeputów:


Tagi: